مقاله ای در مورد NTFS و FAT32

مطالب دیگر:
🔗بررسی اختلال توجه يا بيش فعالی و بررسی رفتار درمانی و اصول آن🔗بررسی ادراک اجتماعی و ارتباط غیرکلامی🔗اختلاف بین دستگاههای اجرایی و دولتی و راهکارهای قانونی و عملی حل اختلاف بین دستگاههای دولتی🔗طرح توجيهي احداث کارخانه ريخته گري در سرايان🔗بررسی آر.یو.پی و مزایا و ویژگیها و مراحل آن🔗مروری بر آداب برخورد و اخلاق و حقوق دیگران و مراعات آن🔗بررسی اختلالات توجه (بیش فعالی) و درمان بیماران مبتلا به ADHD و غذاهای مفید🔗اتوماسیون سیستم حمل و نقل درون شهری تحت وب🔗احداث سالن مرغداری و تاسیسات آن🔗بررسی مراحل اجراي ساختمان فلزي🔗نگاهی به حوادث و سوانح و پیشگیری و آسیبهای ناشی از آن🔗مختصری بر اپيدميولوژي بيماري هاي غير قابل انتقال🔗بررسی بیماری های قلبی عروقی و علل و پیشگیری از آنها🔗اتصال شبکه های VLAN از طریق سوئیچ🔗نگاهی به آتشفشان و سنگ های آتشفشانی و ماگما🔗نگاهی به فیزیک فضا و اتمسفر و گرم شدن زمین🔗نگاهی گذرا به رويکردهای فلسفی انديشه ورزان معاصر و مروری بر فلسفه وجودی🔗نگاهی به مبارزه علیه جرایم ساماندهی شده و همکاری پلیس و گمرک🔗نصب شبکه و اتصال به اینترنت🔗بررسی ماشینهای همزمانی و اجراي قفلهاي به هم پيوسته و مدلهايي از حافظه هاي پايدار
تحقیق,دانلود تحقیق,مقاله,دانلود مقاله,سیستم,سیستم NTFS,سیستم FAT32,NTFS,FAT32,FAT16|خرید آنلاین فایل|xtb
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مقاله ای در مورد NTFS و FAT32

سیستم فایل NTFS چیست ؟
حتما تا كنون با عناوینی همچون FAT16 و FAT32 آشنا هستید . این دو از سیستم های فایلی مایكروسافت هستند كه در حال حاضر با توجه به گسترش زمینه های مختلف سیستم های كامپیوتری ناكارآمد و غیر قابل اطمینان هستند.
یكی از مهمترین مشكلات امنیتی در سیستم FAT16 و FAT32 عدم توانایی در تعریف سطوح مجوز دسترسی به فایل ها و یا پوشه ها می باشد . كه این امر می تواند به عنوان یكی از دلایل ناكارآمدی و قابل اطمینان نبودن این سیستم ها در سطوح شبكه باشد .
بر این اساس مایكروسافت سیستم فایلی جدیدی تحت عنوان NTFS را ایجاد نمود كه از یك ساختار 64 بیتی پشتیبانی می كند و از این رو كاربران می توانند فایل هایی ایجاد كنند كه طول نام آنها تا 256 كاركتر باشد .
چهار مجوز استاندارد در سیستم NTFS برای فایل ها و پوشه ها وجود دارند :
1- No Access: با انتخاب این گزینه كاربران هیچگونه مجوزی برای خواندن ، نوشتن و ... فایل یا پوشه مربوطه نخواهند داشت .
2- Read : با توجه به آنكه اجزاه خواندن یك فایل شامل اجرای آن نیز می باشد ،از این رو كاربری كه این سطوح از دسترسی را داشته باشد می تواند فایل را اجرا كرده و آن را بخواند .
3- Change : این سطح دسترسی و مجوز ، كاربر را قادر می كند تا فایل را خوانده و در صورت لزوم تغییرات خود را در آن انجام دهد یا حنی فایل را حذف كند .
4- Full Control : با فعال بودن این گزینه كاربران دارای مجوز می توانند فایل را خواند ، تغییرات مورد نیاز را درآن ایجاد كرده و یا حذف كنند . در واقع تمام امكانات و اختیاراتی كه كاربر در حالت Change دارد در این قسمت نیز وجود دارد و فرق این دو سطح مجوز در آن است كه با داشتن مجوز Full Control ، كاربر می تواند حتی برای سایر كاربران سیستم دسترسی تعریف كند و یا دسترسی كاربر دیگر را از آن پوشه و یا فایل حذف كند .
از لحاظ امنیتی بهتر است حتی الامكان از این مجوز استفاده نكنید ، زیرا داشتن مجوز Change بالاترین سطح دسترسی را به كاربران می دهد مگر آنكه واقعا بخواهید كاربری امكان تعریف یا حذف مجوز برای سایرین را داشته باشد .
البته مجوزه های دیگری نیز چون Read Only ، No Execute، Execute Only ، Write Only و ... نیز قابل تعریف می باشند.