مقاله پیرامون GPS

تحقیق,دانلود تحقیق,كار تحقیقی,برق و الكترونیك,جی پی اس,GPS,تعریف GPS,انواع GPS,كاركرد GPS|خرید آنلاین فایل|xtb
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با مقاله پیرامون GPS

GPSچیست ؟
( Global Positioning System ) یك سیستم هدایت ( ناوبری ) ماهواره ای اســت شـامل شبكه ای از 24 ماهواره درگردش كه درفاصله 11 هزارمایلی ودر شش مدارمختلف قراردارند . این ماهوارها درعرض 24 ساعت دوباركامل بـــرگرد زمیــن می گردنــــــد ( باسرعتی درحدود 108 مایل درثانیه ). ماهوارهای GPS به نام NAVSTAR شناخته می شوند .با استفاده از حداقل سه ماهواره یا بیشتر ، GPS می تواند طول و عرض جغرافیایی مكان خود را تعیین نماید . ( كه آن را تعیین دو بعدی می نامند . ) و با تبادل با چهار ( و یا بیشتر ) ماهواره یك GPS می تواند موقعیت سه بعدی مكان خود را تعیین نماید كه شامل طول و عرض جغرافیایی و ارتفاع می باشد . با انجام پشت سر هم این محاسبات ، GPS می تواند سرعت و جهت حركت خود را نیز به دقت مشخص نماید .یك گیرنده GPS نه تنها ماهواره های قابل استفاده را تشخیص می دهد بلكه مكان آنها را درآسمان نیز تعین می كند . ( ارتفاع و زاویه ).
این ماهواره ها به سفارش وزارت دفاع ایالات متحده ساخته و در مدار قرار داده شده اند. این سیستم در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال 1980 استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد.
خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام ساعت شبانه روز در دسترس است. پدید آوردنگان این سیستم، هیچ حق اشتراکی برای کاربران در نظر نگرفته اند و استفاده از آن رایگان است.